Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską. Realizacja konkretnych działań w całej Europie jest w dużym stopniu zdecentralizowana i odbywa się w ścisłej współpracy z koordynatorami krajowymi i wieloma różnymi partnerami zaangażowanymi w inicjatywę.  W ramach tych działań Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w dniach od 25 do 28 września 2017 r. realizował projekt: „Europejski Tydzień Sportu”. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze oraz uczniowie Zawodowej Szkoły Sportu i Spraw Społecznych w Lindow w Niemczech (Berufliche Schule für Sport und Soziales in Lindow). Uczestnicy Europejskiego Tygodnia Sportu wspólnie zwiedzili Zieloną Górę, wspólnie przygotowali ognisko integracyjne oraz wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych Uczestnicy rozegrali mecze siatkówki, koszykówki, badmintona, czy siatkówki plażowej oraz zawody strzeleckie i pływackie. Oprócz atrakcji sportowych, był również czas na atrakcje rekreacyjne jak jazda konna, joga i aerobik wodny.

Sportowe spotkanie odbyło się w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, organizacji utworzonej przez rządy obu krajów. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i Niemców.


Facebook