Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

6 marca 2018 r. uczennice i uczniowie zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 6, aby rozegrać turniej finałowy rozgrywek siatkarskich w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt najlepiej zaprezentowała się drużyna LO VII prowadzona przez Jarosława Łukaszkiewicza, która w finale pokonała zespół Jerzego Daleckiego – LO I. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z LO V zwyciężając Zespół Szkół Budowlanych.

Wyniki turnieju finałowego:

półfinał:

LO VII     –      LO V           2 : 0 (25-12, 25-17)

LO I      –    ZSB                  2 : 0 (25-7, 25-22)

mecz o 3  miejsce      ZSB    –      LO V          0 : 2 (22-25, 20-25)

FINAŁ:                LO VII    –      LO I        2 : 0 (25-15, 22-13)

Tabela końcowa Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej (PLPS) dziewcząt.

miejsce szkoła
1. LO VII
 2. LO I
 3. LO V
 4. ZSB
 5. LO IV
6.         ZSiPKZ  
7.         LO III  
8.         LO II  
9.         Liceum Plastyczne  

 

Również w turnieju chłopców najlepsza okazała się „Siódemka” prowadzona przez Wiktora Zasowskiego, która w finale pokonała „Piątkę” Pawła Maciejewskiego. Brązowy medal przypadł ubiegłorocznym finalistom, uczniom LO III, którzy w „finale pocieszenia” zwyciężyli drużynę LO I.

Wyniki turnieju finałowego:

półfinał:

LO VII   –    LO I                    2 : 0 (25-13, 25-16)

LO V   –    LO III                    2 : 1 (25-18, 21-25, 16-14)

mecz o 3 miejsce:      LO III   –   LO I                     2 : 0 (25-17, 25-23)

FINAŁ                 LO VII    –      LO V              2 : 0 (25-12, 25-7)

Tabela końcowa Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej (PLPS) chłopców.

miejsce szkoła  
                   1. LO VII  
                   2. LO V  
                   3. LO III  
                   4. LO I  
                   5. ZSB  
                  6.         ZSEiS („Elektronik)  
                  7.         ZSiPKZ  
                 8.         ZSZ PBO  

 

Koordynator rozgrywek

Tomasz Grzybowski


Facebook