Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Pierwsza pomoc, praktyka i teoria w internacie ZSOiS.

Pierwsza pomoc, praktyka i teoria w internacie ZSOiS.

W dniu 22 Maja 2019 w sali sportowej SP 10 wolontariusze z Centrum Edukacji i Wspierania Rozwoju w Zielonej Górze pod kierunkiem Pana Jakuba Wojtachy przeprowadzili dla mieszkańców naszego  internatu i wychowawców POKAZ Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY I BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W SYTUACJACH ZAGROŻENIA ŻYCIA I ZDROWIA. Na zajęciach nasi mieszkańcy poznali zasady postępowania  w sytuacji porażenia prądem, skaleczenia z omdleniem, udzielenia pomocy tonącemu, przeprowadzenia masażu serca i sztucznego oddychania oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia i poszkodowanego.  Zajęcia wspólnie z wolontariuszami przygotowali i prowadzili  Dorota Gotowska, Kacper Bednarz, Jan Kaczmarek, Zuzanna Konik oraz Marta Sygutowska, Wiktoria Mulka i  Norbert Dudzik. Organizatorem imprezy był kierownik internatu Jarosław Łukaszkiewicz i opiekun MRI  Małgorzata Stopka.

 

                             


Facebook