Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Podsumowanie Plebiscytu Sportowego za 2017 r

Podsumowanie Plebiscytu Sportowego za 2017 r

48 Plebiscyt  już za nami.  W wiosennym słońcu 4. 04. 2018 w auli VII LO o godzinie 13 30 spotkaliśmy się  by podsumować  rywalizację, która trwała do ostatnich godzin.Uczniowie całej szkoły, spośród siebie, wybrali najpopularniejszych sportowców. Ten wyjątkowy dzień jest tylko raz w roku, wszyscy niecierpliwie czekają na zwycięzców. Sportowcem roku VII Liceum została Julia Koluch  z kl. IId trenująca pływanie.

W murach naszej szkoły miło nam było gościć: Pana Czesława Fiedorowicza  -radnego Województwa Lubuskiego i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, Pana Bogusława Wontora prezesa Wojewódzkiej Federacji Sportu, Pana  Roberta Gwidon Makarowicza  -prezesa Zielonogórskiego Klubu Sportowego,  radnych Miasta Zielona Góra  Panów Marcina Pabierowskiego, Tomasza Sroczyńskiego i Zbigniewa Binek; przedstawicielkę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Panią Agatę Rubachę; Przewodniczącą Rady Rodziców VII LO Agnieszkę Michalską i  Szkoły Podstawowej nr 10 i  Gimnazjum nr 4 Panią  Monikę Kąkol;

oraz naszych wspaniałych nauczycieli, trenerzy, przedstawiciele klubów sportowych   i zawsze wspierających rodziców.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców, Urząd Miasta Zielona Góra, PZU SA  oraz indywidualne od  klubów sportowych.

Dodatkowym akcentem było wręczenie stypendiów sportowych ufundowanych przez Urząd Miasta  Zielona Góra , który wspiera działania młodych sportowców i w dużej mierze przyczynia się by wyróżnień było zdecydowanie więcej. W tym roku stypendia otrzymało 25 uczniów naszej szkoły.

Nagrodę dla najlepszego ucznia  -sportowca otrzymała Julia Koluch za średnią ocen powyżej 4,75.

Na scenie swoje talenty prezentowali: w rock & rolla  akrobatycznym Dima Morozow  i  Natalia Krakowiak świeżo upieczony Mistrz Polski.  Zespół tańca nowoczesnego ,,Pixel’’, a w

jego składzie uczennice klas 4,5,6,7  SP 10.

Swoje talenty wokalne zaprezentowały Natalia Komisarek , Anna Szymaniuk i Agnieszka Leśniak a w pokazie umiejętności aktorsko, tanecznych wystąpił Łukasz Nahorski .

 

Serdecznie podziękowania wszystkim za pomoc w realizacji plebiscytu. Gratulacje dla stypendystów i laureatów. Kolejnych sukcesów sportowych i do zobaczenia za rok.

Agnieszka Melańczuk –Oleszak

Poniżej podsumowanie klasyfikacji  i fotorelacja.

  

PLEBISCYT  VII  LO  „SPORTOWIEC’2017”

1.Julia   KOLUCH                 – 884 pkt.

– IId, pływanie; trener Jacek Miciul

– klub: UKS Kapry-Armexim Pruszków-, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie 4x100m. zmiennym

2.Kamil     NALEPA                              – 849 pkt.

– IIId, tenis stołowy; trener Andrzej Kopecki- klub: ZKS Zielona Góra

ćwierćfinalista Mistrzostw Europy Juniorów w grze mieszanej

3.Aleksandra SOBOLEWSKA        – 801 pkt.

– IIId, 5-bój nowoczesny; trener TomaszCygański, klub: ZKS Zielona Góra – finalistka (Vm.) Młodzieżowych MistrzostwŚwiata w sztafecie mieszanej

4.Martyna KUBKA           – 766 pkt.

– Id, tenis; trenerzy: Bogdan Dzudzewiczi Łukasz Sęk,  klub: GKT Nafta Zielona Góra

– ćwierćfinalistka Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych

5.Piotr ŻAK                         – 759 pkt.

– IIa, lekka atletyka; trener Justyna Hudyma, klub: Sprinter Zielona Góra

– finalista (Vm.) Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skoku o tyczce

6.Kamil KASPERCZAK          – 685 pkt.

– IId, 5-bój nowoczesny; trener Tomasz Cygański,  klub: ZKS Zielona Góra

– mistrz Polski juniorów w 4-boju

7.Łukasz WACHOWIAK       – 645 pkt.

– IId, tenis stołowy; trener Szymon Kulczycki, klub: ZKS Zielona Góra

– mistrz Polski juniorów w drużynie

  1. Krzysztof PUCZKO – 576 pkt.

– Id, lekka atletyka; trener Mariusz Żurowski, klub: ZLKL Zielona Góra

– finalista (IVm.) Halowych Mistrzostw Polski

Juniorów Młodszych w skoku o tyczce

9.Michał BUSZ                     – 530 pkt.

– IIIf, koszykówka; trener Artur Cielma, klub: SKM „Zastal” Zielona Góra oraz„ Muszkieterowie” Nowa Sól

– finalista (IXm.) Mistrzostw Polski U-18 i U-20

  1. Kamil MROZOWSKI– 520 pkt.

– IId, karate kyokushin; trener Mariusz Cielepa, klub: Zielonogórski Klub Karate

– wicemistrz Polski juniorów

 

Wyniki Plebiscytu w  Szkole Podstawowej nr 10

I MIEJSCE – KACPER DAWCEWICZ   klasa VIIB  – piłka nożna, trener: Mateusz Tomys i Bartosz Siemiński; Mistrz Miasta w piłce nożnej; pkt 433

II MIEJSCE – TOMASZ BUCZKOWSKI   klasa VIIA   –  pływanie, trenerzy: Zbigniew Pietrzyk   ; pkt 362

Mistrz i rekordzista Okręgu .

III MIEJSCE – DAWID DĘBSKI  klasa  VIID –  taniec towarzyski ; trenerzy: Alicja Kotarba i Mikołaj Balcerzak – Szkoła Gracja; Mistrz Okręgu w tańcach standardowych i latynoamerykańskich ; pkt 281

IV MIEJSCE – ZUZANNA KRUK  klasa  VIB  –  piłka siatkowa,  trener: Paweł Czerniak; Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej; kadrowiczka województwa lubuskiego w Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Twardogórze;  pkt 273

V MIEJSCE – SARA KRECHOWICZ  klasa VIIC –  piłka siatkowa, trenerzy: Paweł Czerniak i Wiktor Zasowski; Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej; kadrowiczka województwa lubuskiego w Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Twardogórze; pkt 235

VI MIEJSCE  – PATRYCJA MAŁOLEPSZA  klasa VIIC  –  piłka nożna; trener Dariusz Kurzawa ; pkt 197

 

Gimnazjum Sportowe nr 4 

I MIEJSCE  –   MARTYNA FRĄCKIEWICZ  klasa  IIIA –  pływanie; trener: Zbigniew Pietrzyk;  kadrowiczka Polski w pływaniu; pkt 578 specjalistka od delfina  złota i trzykrotnie brązowa medalistka Mistrzostw Polski

II  MIEJSCE  –  DAMIAN WIERZOWIECKI klasa IIC  –  karate kyokushin; trenerzy: Aneta i Marcin Żuk; v-ce Mistrz Europy w karate kyokushin;  pkt 426

III   MIEJSCE  –  ALEKSANDRA KRAMER  klasa IIIA  –  pływanie; trener: Zbigniew Pietrzyk; siedmiokrotna Mistrzyni Polski w stylu klasycznym , rekordzistka Polski na dystansie 100m stylem klasycznym 15- Latków   ; pkt 416

IV  MIEJSCE  KINGA WÓJCIK  klasa  IIIC – piłka siatkowa; trenerzy: Jarosław Łukaszkiewicz i Wiktor Zasowski; Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej i ręcznej, finalistka Mistrzostw Miasta w badmintonie uczestniczka ćwierćfinału Mistrzostw Polski kadetek  w piłce siatkowej ; pkt 410

 

Gratulujemy !!!


Top
Facebook