Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 Wspaniałych”.

Podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 Wspaniałych”.

“Swoją radość można znaleźć w radości innych;
to właśnie jest tajemnicą szczęścia”
Georges Bernanos

Dnia 5kwietnia 2018r. w sali ślubów w Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 Wspaniałych”.
Serdeczne gratulacje dla KAMILA KASPERCZAKA z kl.IId
LAUREATA Samorządowego Konkursu Nastolatków “8Wspaniałych”
Przygotowaniem ucznia i jego rekomendacji do konkursu zajęła się pani pedagog VII LO Danuta Ostrykiewicz.
W dniach 8-12 czerwca 2018 r. “8Wspaniałych” wyjedzie do Szczecina,gdzie będą reprezentować nasze miasto na eliminacjach ogólnopolskich.

CHARAKTERYSTYKA LAUREATA – SPORT DROGĄ DO WOLONTARIATU
Kamil Kasperczak uczęszcza do klasy drugiej sportowej VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze.
Jego wieloletnia i konsekwentna działalność wolontarystyczna w różnych obszarach oraz przestrzeganie zasady fair play we współzawodnictwie sportowym i w stosunkach z ludźmi zasługuje na wyróżnienie.

Kamil od 11 lat pasjonuje się sportem, który stał się ważnym elementem jego życia. Obecnie należy do Zielonogórskiego Klubu Sportowego- Drzonków i kadry narodowej pięcioboju nowoczesnego. Startuje
w barwach narodowych jako reprezentant Polski w pięcioboju nowoczesnym (w kategorii Junior oraz kategoriach starszych czyli Młodzieżowiec i Senior).
Osiągnięcia z 2017roku:
-Dwukrotne Mistrzostwo Polski do lat 19
-Wicemistrzostwo Polski do lat 21
-Kwalifikacje YOG do lat 18-zdobyta kwalifikacja na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się
w Argentynie w październiku 2018r
-Mistrzostwa Europy do lat 23(15 miejsce indywidualnie i III miejsce drużynowo)
Kamil zostając sportowcem uczynił swoje życie barwniejsze,a jednocześnie,niewielkim wysiłkiem daje innym coś bardzo pożytecznego i ważnego.Jest bardzo dobrym organizatorem czasu. Pomimo dużych ilości treningów podejmuje się bezinteresownej aktywności społecznej wykorzystując swoją wiedzę
i umiejętności sportowe.Przygodę z wolontariatem rozpoczął już jako uczeń klasy V szkoły podstawowej organizując w szkole sprzedaż żonkili w ramach akcji Pola Nadziei w latach 2010-2011.
W okresie 30.04.- 01.05.2016r. włączył się społecznie w organizację Międzynarodowych Zawodów Młodzieżowców i Pucharu Europy Juniorów w pięcioboju nowoczesnym w Wojewódzkim Ośrodku Sportu
i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie oraz w obsługę sędziowską w Pucharze Polski (Senior, Młodzieżowiec i Junior) oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pięcioboju Nowoczesnym – czerwiec 2016r.W czasie zawodów, w których wystartowało 110 zawodników z 13 państw, chętnie udzielał koleżeńskich rad, wspierał dobrym słowem. Wykazywał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi.
Kamil spełnia się również jako ratownik wodny. Od 2011 roku, po uzyskaniu kwalifikacji ratownika młodszego, systematycznie i konsekwentnie wykorzystuje swoje umiejętności na basenie odkrytym czy nad jeziorem w Niesulicach. Swoje kwalifikacje uzupełnia na szkoleniowych obozach ratowniczych. Od 2014 roku współpracuje z Powiatowym Oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
w Świebodzinie. Obecnie na swoim koncie ma 205 godzin pracy w charakterze ratownika. Od 2016 roku, jako ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przekazuje wiedzę i umiejętności młodszym kolegom na zgrupowaniach ratowniczych.
W Polsce idea pomagania poprzez bieganie jest coraz bardziej popularna.Kamil chętnie bierze udział
w takich imprezach sportowych, aby wspomóc osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.Dnia 24 czerwca 2017r. wziął udział w Biegu Charytatywnym Black Butterflies na dystansie 5 km.na terenie Nadleśnictwa Przytok Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Zielonej Górze.
Kamil doskonale potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym. Stara się być wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Jest na każde wezwanie – zawsze uśmiechnięty, niezwykle uczynny.


Facebook