Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Podwójne Złoto w Finale Licealiady

Podwójne Złoto w Finale Licealiady

1 marca 2019 r. uczennice i uczniowie zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 6, aby rozegrać turniej finałowy rozgrywek siatkarskich w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt najlepiej zaprezentowała się drużyna LO VII prowadzona przez Jarosława Łukaszkiewicza, która w finale pokonała zespół Pawła Maciejewskiego – LO V. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z LO I zwyciężając LO IV.

Wyniki turnieju finałowego:

półfinał:

LO VII       –    LO IV             2 : 0 (25-9, 25-15)

LO I          –      LO V              0 : 2 (22-25, 22-25)

mecz o 3:

LO I       –         LO IV            2 : 0 (25-20, 25-19)

FINAŁ

LO VII       –    LO V              2 : 0 (25-13, 25-15)

Tabela końcowa Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej (PLPS) dziewcząt.

miejsce       szkoła
1. LO VII
2. LO V
3. LO I
4. LO IV
5. CKZiU nr 3 Ekonomik
6.        ZSiPKZ
7.        LO II
8.        LO III
9.        CKZiU nr 1 Budowlanka
10.    Liceum Plastyczne

Również w turnieju chłopców najlepsza okazała się „Siódemka” prowadzona przez Krzysztofa Dobka, która w finale pokonała „Elektronik” Sylwii Adamczak. Brązowy medal przypadł uczniom CKZiU „Ekonomik”, którzy w najbardziej dramatycznym meczu turnieju zwyciężyli drużynę CKZiU „Budowlanka”.

Wyniki turnieju finałowego:

półfinał:

LO VII        –        CKZiU Ekonomik                  2 : 0 (25-13, 25-15)

CKZiU Elektronik        –         CKZiU Budowlanka             2 : 0 (25-17, 25-15)

mecz o 3

CKZiU Budowlanka      –        CKZiU Ekonomik                 1 : 2 (25-14, 22-25, 14-16)

FINAŁ

LO VII            –           CKZiU Elektronik                             2 : 0 (25-19, 25-14)

Tabela końcowa Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej (PLPS) chłopców.

miejsce szkoła
1. LO VII
2. CKZiU nr 2 Elektronik
3. CKZiU nr 3 Ekonomik
4. CKZiU nr 1 Budowlanka
5. LO III
6.        LO V
7.        LO I
8.        ZST
9.        ZSiPKZ
Skład dziewcząt :  Julia Straszkiewicz,  Olimpia Książęk,  Sara Ilnicka,  Nikola Markiewicz,  Natalia Dżyga,  Oliwia Markuc,  Dorota Gotowska,  Lara Hamrol, Kinga Wójcik,  Gabriela Kłysz,  Karolina Kołodziej.
Trener Jarosław Łukaszkiewicz, Tomasz Paluch. 
Skład chłopców:  Paczkowski Kuba,  Taberski Michał,  Szarkowicz Kacper,  Stawiarski Kacper, Weymann Łukasz,  Gomuła Patryk,  Tykfer Mateusz,  Gałka Marek,   Lewandowski Adam,  Wodarski Juliusz
Trener Krzysztof Dobek.

 

 


Top
Facebook