Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Podsumowanie Plebiscytu sportowego za 2016r w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych

Podsumowanie Plebiscytu sportowego za 2016r w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych

Kolejna edycja już za nami. Uczniowie całej szkoły, spośród siebie, wybrali najpopularniejszych sportowców. Ten wyjątkowy dzień jest tylko raz w roku, wszyscy niecierpliwie czekają na zwycięzców. Sportowcem roku VII Liceum została Natalia Dominiak z kl. IIId ? pięcioboistka, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie mieszanej oraz Mistrzyni Polski Juniorów.

W murach naszej szkoły miło nam było gościć: Pana Czesława Fiedorowicza ? Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego; Pana Stanisława Tarnawskiego ? Naczelnika Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Zielona Góra; radnych Miasta Zielona Góra ? Panów Marcina Pabierowskiego, Tomasza Sroczyńskiego i Grzegorza Hryniewicza; przedstawicielkę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Panią Agatę Rubachę; Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 i  Gimnazjum nr 4 Panią  Monikę Kąkol; Pana Edwarda Czernika ? olimpijczyka z Tokio 1964 roku, wielokrotnego reprezentanta Polski, absolwenta VII LO, który był nauczycielem i trenerem w naszej szkole.

Miłą niespodziankę swoją obecnością sprawił nam Filip Matczak, absolwent naszej szkoły a obecnie zawodnik Stelmetu BC oraz nauczyciele, trenerzy, przedstawiciele klubów sportowych i rodzice.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców, Urząd Miasta Zielona Góra oraz indywidualne od sponsorów klubów sportowych.

Dodatkowym akcentem było wręczenie stypendiów sportowych ufundowanych przez Urząd Miasta  Zielona Góra oraz Radnego Marcina Pabierowskiego, który wspiera działania młodych sportowców i w dużej mierze przyczynia się by wyróżnień było zdecydowanie więcej.

Nagrodę dla najlepszego ucznia ? sportowca w gimnazjum otrzymała Kinga Wójcik, a w liceum Michał Tarnowski. Gratulacje otrzymali z rąk Pana Czesława Fiedorowicza Przewodniczącego Urzędu Marszałkowskiego.

Całą uroczystość  poprowadzili Kamila Kędzior i Michał Busz.

Na scenie swoje talenty prezentowali: w tańcu towarzyskim ? Hanna Drapiewska i Bartosz Ejsmond oraz akrobatyce a sportowej ? Cyryl Kwiatkowski. Akompaniowała na skrzypcach  Aleksandra Janas, śpiewały Natalia Komisarek i Karolina Kogut, a w pokazie umiejętności sztuk walki wystąpił Kamil Mrozowski, który w Plebiscycie zajął VI miejsce.

Serdecznie podziękowania wszystkim za pomoc w realizacji plebiscytu. Gratulacje dla stypendystów i laureatów. Kolejnych sukcesów sportowych i do zobaczenia za rok.

Agnieszka Melańczuk-Oleszak

Poniżej wyniki i fotorelacja.

 

PLEBISCYT  ?SPORTOWIEC  VII  LO?2016?

I Miejsce    Natalia Dominiak     ? klasa IIId; 5-bój nowoczesny

ZKS Z.Góra; trener Tomasz , srebrna medalistka MME.               960 pkt.

II Miejsce  Paweł Puczko ? klasa IIId; lekka atletyka ? skok o tyczce,

ZLKL Z.Góra; trener Mariusz Żurowski finalista MPJ.909 pkt

III Miejsce  Aleksandra  Sobolewska ? klasa IId; 5-bój nowoczesny

ZKS Z.Góra; trener Tomasz Cygański finalistka MMŚ.872 pkt

IV  Miejsce  Magdalena  Andrejczuk-klasa IIIb; lekka atletyka ? skok o tyczce,

ZLKL Z.Góra; trener Mariusz Żurowski ? finalistka MPJ. 790 pkt

V miejsce  Grzegorz Felkel ? klasa IIId; tenis stołowy,  ZKS Z.Góra; trener Andrzej Kopecki

? złoty medalista MPJ. 774 pkt

VI miejsce Kamil Mrozowski -klasa Id; karate kyokushin,

ZKS Karate Kyokushin Z.Góra; trener Mariusz Cielepa. Złoty medalista MEJ. 769 pkt

VII Miejsce Oskar Wiśniewski? klasa IIIf; siatkówka,

klub AZS Z.Góra; trener Tomasz Paluch, zawodnik II-ligowej drużyny.749 pkt

VIII Miejsce Claudia Prautsch   ? klasa IIId; akrobatyka ? skoki na trampolinie,

AS Z.Góra; trener Jarosław Taryma. Złota medalistka DMPS.719 pkt.

IX m Michał Ostrowski   ? klasa IIIf; koszykówka, SKM Zastal Z.Góra, trener Artur Cielma

finalista MPJS.705 pkt

X miejsce Karol Kubasiewicz- klasa IIe; piłka nożna- UKP-Falubaz Z.Góra; trener Piotr Żak

bramkarz zespołu grającego w CLJ 696 pkt.

Szkoła Podstawowa nr 10

I MIEJSCE ? ADRIANNA   WÓJCIK   klasa VIC  ? piłka siatkowa, trener: Paweł Czerniak; Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej; v-ce Mistrzyni Miasta w piłce koszykowej i ręcznej; pkt 368

II MIEJSCE ? WIKTOR   MALISZEWSKI   klasa VIB   ?  piłka nożna, trener: Mateusz Tomys; I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej; kapitan kadry województwa lubuskiego piłki nożnej; Mistrz Miasta w piłce siatkowej; pkt 326

III MIEJSCE ? KAJA   CZAPLA  klasa  VIC ?  piłka siatkowa; trener: Paweł Czerniak; Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej; v-ce Mistrzyni Miasta w piłce koszykowej i ręcznej; pkt 275

IV MIEJSCE ? WIKTOR   KOLASIŃSKI  klasa  VIB  ?  piłka nożna; trener: Mateusz Tomys; I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej; kadrowicz województwa lubuskiego w piłce nożnej;  v-ce Mistrz Miasta na 300m; Mistrz Miasta w sztafetowych biegach przełajowych; pkt 270

V MIEJSCE ? OLIWER   JAKUĆ  klasa VIB ?  trener: Mateusz Tomys; I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej; kadrowicz województwa lubuskiego w piłce nożnej; pkt 248

Gimnazjum  4- Sportowe

I MIEJSCE  ?  CYPRIAN  PONIEDZIAŁEK  klasa  IIIB ?  piłka nożna; trenerzy Bartosz Siemiński, Mateusz Tomys; Mistrz Województwa w kategorii Junior młodszy w piłce nożnej; kadrowicz Polski w piłce nożnej w  kategorii U15; pkt 515

II  MIEJSCE  ?  KINGA  WÓJCIK  klasa IIC  ?  piłka siatkowa; trenerzy: Paweł Czerniak, Wiktor Zasowski; v-ce Mistrzyni Miasta w piłce siatkowej; finalistka Mistrzostw Miasta w piłce ręcznej i unihokeju; pkt 297

III   MIEJSCE  ?  MARCIN   SZPAKOWSKI  klasa IIIB  ?  piłka nożna; trenerzy: Bartosz Siemiński, Mateusz Tomys; Mistrz Województwa w kategorii junior młodszy w piłce nożnej; kadrowicz Polski w piłce nożnej w kategorii U 15; pkt 281

IV  MIEJSCE  DAWID  SKUBISZEWSKI  klasa  IIIA ? lekkoatletyka; trener: Sławomir Landyszkowski; uczestnik Mistrzostw Polski na 300m (X miejsce w Polsce); v-ce Mistrz Województwa na 100m; pkt 260

V  MIEJSCE ?  KONRAD SZYMAŃSKI  klasa  IIC  ?  piłka koszykowa; trenerzy: Marek Hossa, Paweł Kuciemba; kadrowicz Polski w piłce koszykowej; Mistrz Miasta  w piłce koszykowej; VII miejsce w Finale Mistrzostw Polski w piłce koszykowej; pkt 248

 

     


Facebook