Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Samorządowy Konkursu Nastolatków ?8 Wspaniałych?

Samorządowy Konkursu Nastolatków ?8 Wspaniałych?

?Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi

                                                                                                sprawami, by nie zareagować na potrzeby

                                                                                                    innych ze współczuciem i życzliwością?

? Thomas Jefferson

Dnia 4 kwietnia 2017 r. w sali ślubów w Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków ?8 Wspaniałych?.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Natalii Bajdzie z kl. III b, która została laureatką Miejskiego Finału Samorządowego Konkursu Nastolatków ?8 WSPANIAŁYCH?

 

Nazywam się Natalia Bajda. Uczęszczam do klasy trzeciej o profilu humanistycznym w VII Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielone Górze. Od zawsze imponowało mi pomaganie drugiej osobie, więc na tyle, ile mogę staram się pomagać. Nie oczekuję nic w zamian, zależy mi tylko na szczęściu drugiej osoby, wtedy czuje się spełniona i szczęśliwa.

W miarę swoich możliwości i czasu spędzam wolne chwile z koleżanką, u której zdiagnozowano autyzm. Poznałyśmy się w gimnazjum i nasza znajomość trwa do dzisiaj. Może nie w takim natężeniu, jak kiedyś, ale zawsze znajdę dla niej czas. Miło wspominam też znajomość z kolegą, któremu pomagałam przy rehabilitacji. Z koleżankami zorganizowałyśmy zbiórkę pieniędzy na jego potrzeby, ale niestety nie wszystko poszło po naszej myśli. Takimi sytuacjami nie zrażam się.

            Od 2014 należę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Od 2 lat pełnię funkcję sekretarza w OSP. Swoją służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej traktuję jako misję. Jako członkini kobiecej drużyny pożarniczej z dumą prezentuję naszą jednostkę na gminnych powiatowych i wojewódzkich zawodach pożarniczych. Osiąganie wysokich wyników na zawodach motywują mnie do systematycznego doskonalenia się.  Zostając wolontariuszem uczyniłam swoje życie ciekawsze i pożyteczne.

Do konkursu był również rekomendowany wspaniały sportowiec pięcioboju nowoczesnego z kl. Id Kamil Kasperczak oraz ucz. z kl. IIa Martyna Łebek , która otrzymała wyróżnienie.

 

Przygotowaniem kandydatów i ich  rekomendacji do konkursu zajęła się pani pedagog VII LO Danuta Ostrykiewicz. Za kilka tygodni ?8 Wspaniałych? wyruszy w podróż do Gdańska, gdzie będą reprezentować nasze miasto na eliminacjach ogólnopolskich.

 


Facebook