Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Siatkarska przygoda z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla

Siatkarska przygoda z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla

W środę 20 lutego zawodnicy i zawodniczki zespołu UKS,,Trzyna-stka” Zielona Góra wraz z Prezesem klubu Panem Zbigniewem Zarzecznym , Panią Dyrektor ZSOiS w Zielonej Górze dr Beatą Joksz-Skibińską oraz trenerami Krzysztofem Dobkiem , Agatą Paluch i Tomaszem Paluchem wzięli udział w bardzo ciekawym wyjeździe do Jastrzębia Zdroju. Zgodnie z planem nasi uczniowie zagrali mecz sparingowy z ,,Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla”(2:2), a nasze siatkarki zagrały z rówieśniczkami z Żor (3:1). Następnie wszyscy uczestnicy udali się na mecz Plus Ligi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a AZS UWM Olsztyn (2:3). Młodzież dostała pamiątkowe gadżety i koszulki oraz upominki. Ale poza emocjami związanymi z oglądaniem meczu, Pani Dyrektor ZSOiS, Pan Prezes UKS-u , Pan Prezes LZPS wzięli udział w bardzo ważnym spotkaniu z Prezesem KS Jastrzębski Węgiel S.A. Panem Adamem Gorolem, które miało na celu podpisanie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy dwoma Klubami i Szkołą. Umowa będzie miała na celu inicjować i realizować działania w zakresie szkolenia zawodników, zawodniczek , trenerów , udział w zajęciach organizowanych przez Strony ,treningi, turnieje, testy i obozach przygotowawcze. Ważnym aspektem współpracy jest wymiana doświadczeń pomiędzy Kadrą trenerską obydwu Klubów oraz tworzenia wspólnych projektów szkolenia i edukacji młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Podsumowując, może to być szansa dla młodych adeptów siatkówki trenujących w UKS,,Trzyna-stka” i uczących się w Liceum Sportowym nr VII w Zielonej Górze na wypłynięcie na ,,Szeroki wody siatkarskich salonów”. A co pod tym hasłem się kryje? Odpowiedź można poznać tylko w jeden sposób… Próbując swoich sił i rozpoczynając edukację oraz treningi w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych i klubie UKS,,Trzyna-stka” w Zielonej Górze.

UKS „ TRZYNA – STKA „ ZIELONA GÓRA

 

 

 

 


Facebook