Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Uczniowie Absolwenci ZSOIS

Uczniowie Absolwenci ZSOIS
Uczniowie absolwenci ZSOiS i ich rozwijająca się przygoda ze sportem. Bardzo dobrze sobie radzi absolwent Gimnazjum nr 4 Sportowego Tymoteusz Puchacz, który świetnie rozwija się w Lechu Poznań i regularnie gra w Reprezentacji Polski do lat 20 pod okiem Trenera Jacka Magiery. Tymek osiągał znakomite wyniki w nauce i w sporcie, postawił na sport i osiągnął wiele sukcesów. Mistrzostwo Polski U-17 z Lechem Poznań, wiele występów na poziomie I ligi w GKS Katowice, aktualnie występuje w Ekstraklasie w Lechu Poznań. Kolejny absolwent to Marcin Szpakowski, który w naszym zespole uczył się od 4 klasy SP, aż do zakończenia Gimnazjum do Liceum wybrał się do Wrocławia i reprezentuje barwy Śląska Wrocław. Również jego osiągnięcia w nauce były bardzo dobre. W zeszłym sezonie zdobył w-ce Mistrzostwo Polski U-18, a w tym sezonie wiedzie prym w zespole rezerw, który lideruje w III lidze. Na dniach zostanie włączony w szeroki skład zespołu Ekstraklasy i będzie miał szanse walczyć o debiut w ekstraklasie. Wystąpił w kilku meczach Reprezentacji Polski do lat 19 pod okiem Trenera Bartłomieja Zalewskiego i w jednym spotkaniu Reprezentacji Polski U-20 u trenera Magiery.

Nasi zawodnicy trafili do Zespołu Szkół przez Gimnazjalny Ośrodek Sportowego Szkolenia Młodzieży finansowany przez Ministerstwo Sportu – niestety już nie funkcjonuje, po reformie szkolnictwa.

Następni zawodnicy pukają do drzwi reprezentacji Polski i otrzymali zaproszenia na zgrupowania Letniej i Jesiennej Akademii Młodych Orłów są to Mateusz Duczmal, Ziemowit Witczak oraz Łukasz Tumala.Facebook