Stanisława Wyspiańskiego 21
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl
(68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

16 października 2018 r. z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w murach naszej szkoły odbyła się  uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Lecha Birgfellnera, inicjatora i moralnego twórcy pierwszej w kraju szkoły średniej z rozszerzonym  programem  wychowania fizycznego. W tym wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: radny Rady Miasta Zielonej Góry pan Marcin Pabierowski, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania pan Grzegorz Hryniewicz, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pan Jarosław Skorulski, senator RP pan Zbyszko Piwoński, honorowy obywatel miasta Zielona Góra pan Wilhelm Skibiński, prezes ZNP pani Bożena Mania,przewodnicząca Komisji Rewizyjnej NSZZ “Solidarność” pani Elżbieta Grudzińska. Powitano również honorowego gościa panią Zofię Birgfellner-Pawłowską, która odsłoniła tablicę pamiątkową ku czci swojego ojca. W czasie spotkania sylwetkę i dokonania dr Lecha Birgfellnera przybliżyła zebranym dyrektor ZSOiS pani dr Beata Joksz-Skibińska. Inicjatorami upamiętnienia pracy dr Birgfellnera byli m.in.: wiceprezydent Zielonej Góry pani Wioletta Haręźlak, kurator i były dyrektor ZSOiS pan Stanisław Rzeźniczak, senator RP pan Zbyszko Piwoński. Fundatorom  i pomysłodawcom składamy serdeczne podziękowania. Następnie w auli szkolnej goście obejrzeli, przygotowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez szkolny kabaret HORROREK”, przedstawienie pt.”Trudne prawdy”. Kolejnym punktem spotkania było obejrzenie w palmiarni szkolnej Wystawy  poświęconej życiu i działalności pana Lecha Birgfellnera.


Facebook